Benzine Verbruik Berekenen Per Km

Benzine Verbruik Berekenen Per Km
Hoe bereken je het brandstofverbruik? – Naast het opzoeken van de technische gegevens kun je natuurlijk de boordcomputer in je auto checken. Deze is echter bij het ene merk nauwkeuriger dan bij het andere. Het beste is om bij een tankbeurt de kilometerstand te noteren (of de dagteller op nul te zetten).

Hoeveel liter benzine gebruik je voor 1 km?

Hoeveel verbruikt mijn auto? – U hoort het wellicht wel vaker: “mijn auto rijdt 1 op,”. Een auto is zuinig wanneer het zo min mogelijk brandstof verbruikt per kilometer. Als u gaat kijken naar wat zuinig is om te rijden, dan is 1 liter brandstof op 20 kilometer zuinig en 1 liter brandstof op 3 kilometer onzuinig.

Hoeveel benzine verbruik je op 100 km?

Hoe bereken je benzinekosten? – Je benzinekosten berekenen is eigenlijk heel eenvoudig. Je auto loopt bijvoorbeeld 1 op 20, dat betekent dat je auto 20 kilometer kan rijden op 1 liter brandstof. Geeft je auto het verbruik in liters aan dan betekent het dat je auto zoveel liter brandstof nodig heeft om 100 kilometer af te leggen.

Geeft je auto bijvoorbeeld 9/100 aan dan moet je 100 door 9 delen. Het getal wat er dan uitkomt is de hoeveelheid kilometers die je kan rijden met 1 liter brandstof. In het geval van het voorbeeld hierboven dus ongeveer 11 kilometer met elke liter brandstof. Een zuinige auto kan dus al een hoop verschil maken.

Meer lezen over zuinige auto’s

Hoeveel km kun je rijden met 40 liter benzine?

Rekenen met verhoudingen met benzineverbruik Leerlingen leren het rekenen met verhoudingen van benzineverbruik. Het is handig als je kunt rekenen met verhoudingen van benzineverbruik, omdat je zo je zo bijvoorbeeld kunt bepalen hoeveel benzine je nodig hebt voor een reis.

Laat de leerlingen de keersommen met kommagetallen oplossen. Laat de som van Mehmet zien. Leg uit dat de verhouding 1 op 5 is. Dat wil zeggen dat het verbruik van de auto 1 liter benzine is per 5 kilometer. Laat de tabel zien en leg uit dat je het totaal aantal kilometers deelt door de kilometers per liter (60 : 5= 12).

You might be interested:  Bruto Salaris Inclusief Vakantiegeld Berekenen

Je hebt dus 12 liter benzine nodig voor 60 kilometer. Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen. Laat de som met Aya zien. Kijk met hoeveel 1 liter benzine is vermenigvuldigd om 20 liter benzine te gebruiken (1 × 20 = 20). Nu vermenigvuldig je het aantal kilometers met hetzelfde getal om het totaal aantal kilometers uit te rekenen (6 × 20 = 120).

Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen. Leg bij de som met Zoë uit dat je eerst het aantal kilometers deelt door het aantal kilometer per liter benzine (280 : 7 = 40). Nu weet je dat je 40 liter benzine nodig hebt om 280 kilometer te rijden. Je weet dat 1 liter benzine € 1,50 kost.40 liter benzine kost dan: 40 × 1,50 = € 60,-.

Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen. Om het verbruik uit te rekenen kijk je door hoeveel je 30 liter moet delen om op 1 liter uit te komen (30 : 30 = 1). Deel vervolgens het aantal kilometers door hetzelfde getal: 480 : 30 = 16.

  1. De auto verbruikt dus 1 op 16.
  2. Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen.Controleer of de leerlingen kunnen rekenen met verhoudingen van benzineverbruik met de volgende vraag: – Wat kun je allemaal uitrekenen met verhoudingen in de context van benzineverbruik? De leerlingen oefenen eerst met een opgave waarbij ze moeten uitrekenen hoeveel liter benzine er nodig is.

Bij de volgende opgave rekenen ze het verbruik uit. Bij de derde opgave vergelijken ze het verbruik. Bespreek met de leerlingen het belang van het kunnen rekenen met verhoudingen van benzineverbruik. Als afsluiting kun je de leerlingen in tweetallen laten uitrekenen of Sjoerd genoeg benzine heeft om de afstand te rijden.

  1. Leerlingen die moeite hebben met het rekenen met verhoudingen van benzineverbruik, kunnen eerst oefenen met het inzichtelijk maken van het begrip verhouding.
  2. Laat zien dat er 1 liter benzine nodig is om 5 kilometer te rijden.
  3. Hoeveel liters heb je dan nodig voor 10 kilometer? Laat zien dat je het bovenste getal met twee moet vermenigvuldigen.
You might be interested:  Pensioengevend Salaris Berekenen

Nu moet je het onderste getal ook met twee vermenigvuldigen. Oefen zo verschillende verhoudingen. : Rekenen met verhoudingen met benzineverbruik

Hoeveel betaal je voor 1 km?

0,33 euro per km – Je kunt zelf makkelijk berekenen hoeveel jouw wagen jou kost. Traject hanteert een gemiddelde kost van 33 cent per kilometer. Dat bedrag omvat alle kosten: aankoop, verzekering, brandstof, onderhoudskosten Voor een snelle berekening vermenigvuldig je dus het aantal afgelegde kilometers met 0,33.

Hoeveel per kilometer betalen?

Door de inkomsten van wegenbelasting in 2021 te delen door het aantal gereden kilometers van Nederlanders komt de krant op een bedrag van 4 cent per gereden kilometer. Rekeningrijden moet onderaan de streep namelijk hetzelfde bedrag opleveren als motorrijtuigenbelasting.

Hoeveel liter benzine voor 60km?

Rekenen met verhoudingen met benzineverbruik Leerlingen leren het rekenen met verhoudingen van benzineverbruik. Het is handig als je kunt rekenen met verhoudingen van benzineverbruik, omdat je zo je zo bijvoorbeeld kunt bepalen hoeveel benzine je nodig hebt voor een reis.

Laat de leerlingen de keersommen met kommagetallen oplossen. Laat de som van Mehmet zien. Leg uit dat de verhouding 1 op 5 is. Dat wil zeggen dat het verbruik van de auto 1 liter benzine is per 5 kilometer. Laat de tabel zien en leg uit dat je het totaal aantal kilometers deelt door de kilometers per liter (60 : 5= 12).

Je hebt dus 12 liter benzine nodig voor 60 kilometer. Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen. Laat de som met Aya zien. Kijk met hoeveel 1 liter benzine is vermenigvuldigd om 20 liter benzine te gebruiken (1 × 20 = 20). Nu vermenigvuldig je het aantal kilometers met hetzelfde getal om het totaal aantal kilometers uit te rekenen (6 × 20 = 120).

You might be interested:  Theoretische Waarde Aandeel Berekenen

Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen. Leg bij de som met Zoë uit dat je eerst het aantal kilometers deelt door het aantal kilometer per liter benzine (280 : 7 = 40). Nu weet je dat je 40 liter benzine nodig hebt om 280 kilometer te rijden. Je weet dat 1 liter benzine € 1,50 kost.40 liter benzine kost dan: 40 × 1,50 = € 60,-.

Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen. Om het verbruik uit te rekenen kijk je door hoeveel je 30 liter moet delen om op 1 liter uit te komen (30 : 30 = 1). Deel vervolgens het aantal kilometers door hetzelfde getal: 480 : 30 = 16.

De auto verbruikt dus 1 op 16. Laat de volgende twee sommen zelfstandig door de leerlingen uitrekenen.Controleer of de leerlingen kunnen rekenen met verhoudingen van benzineverbruik met de volgende vraag: – Wat kun je allemaal uitrekenen met verhoudingen in de context van benzineverbruik? De leerlingen oefenen eerst met een opgave waarbij ze moeten uitrekenen hoeveel liter benzine er nodig is.

Bij de volgende opgave rekenen ze het verbruik uit. Bij de derde opgave vergelijken ze het verbruik. Bespreek met de leerlingen het belang van het kunnen rekenen met verhoudingen van benzineverbruik. Als afsluiting kun je de leerlingen in tweetallen laten uitrekenen of Sjoerd genoeg benzine heeft om de afstand te rijden.

Leerlingen die moeite hebben met het rekenen met verhoudingen van benzineverbruik, kunnen eerst oefenen met het inzichtelijk maken van het begrip verhouding. Laat zien dat er 1 liter benzine nodig is om 5 kilometer te rijden. Hoeveel liters heb je dan nodig voor 10 kilometer? Laat zien dat je het bovenste getal met twee moet vermenigvuldigen.

Nu moet je het onderste getal ook met twee vermenigvuldigen. Oefen zo verschillende verhoudingen. : Rekenen met verhoudingen met benzineverbruik